X
سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰ ۳۷۲
چچ
۲ هزار دستگاه اجرایی کشور در سامانه تدارکات الکترونیکی ثبت نام کردند

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت

۲ هزار دستگاه اجرایی کشور در سامانه تدارکات الکترونیکی ثبت نام کردند

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: دو هزار دستگاه اجرایی به غیر از نهادهای عمومی کشور در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان غربی، صادق زاده امروز در همایش آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با اشاره به اینکه هم اکنون در دنیای پیشرفته تمامی فعالیت ها از حالت فیزیکی به سمت مجازی درآمده است اظهار داشت: امروزه نیز فضای مجازی پایان پذیر نبوده و حتی برای درآمدزایی از این فضا استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه مرکز توسعه الکترونیکی وزارت متبوع در اوایل دهه ۸۰ در مجلس شورای اسلامی و پس از تصویب تجارت الکترونیک ایجاد شد تصریح کرد: وظیفه آن نیز تسهیل تجارت در فضای مجازی و الکترونیکی کردن آن بوده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: سیاست دولت تدبیر و امید، شفاف سازی و مبارزه با رانت و فساد و عدالت اجتماعی است که با راه اندازی و تقویت سامانه تدارکات الکترونیک،این مهم محقق می شود.

وی بیان کرد: دولت سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان  در حوزه مزایده و معاملات فعال بوده و بنابراین ساماندهی و جلوگیری از هرگونه رانت و فساد در این حوزه از پروژه های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 

صادق زاده با اشاره به اینکه هم اکنون از پنج هزار دستگاه اجرائی غیر از نهادهای عمومی، در حدود دو هزار دستگاه ثبت نام کرده اند تصریح کرد: از سوی دیگر ۱۷ هزار تامین کننده نیز در حوزه مناقصات و مزایده ها ثبت نام کرده و این آمار در حال افزایش است.

وی گفت: به منظور استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، مقرر است که این فرایند تسهیل و یکسان سازی شده و اجرای معاملات در دستگاه های مختلف نیز یکسان سازی می شود.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت افزود: خوشبختانه با راه اندازی این سامانه که دارای امنیت بالایی است،اطلاعات امنیتی حفظ شده و فضای شفافی نیز ایجاد می شود.

وی بیان کرد: باید تمامی عوامل و تمامی اصناف به منظور شفاف سازی، عدالت،حمایت از تولید و اشتغال و در تامین نیازهای تدارکاتی دولت،وزارتخانه را یاری کنند.

شایان ذکر است که در این همایش تمام معاونین توسعه و منابع انسانی، ذیحسابان، کارپردازان و مسئولین امور مالی سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان و همچنین مدیران واحدهای تولیدی، رئوسای اتحادیه های صنفی و اتاق های اصناف و اصحاب رسانه با حضور گسترده حضور داشتند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4890154202779
Query time: 3.0171357790629