X
سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۵ ۲۷۴
چچ
هدف از راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی مبارزه با رانت است

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت

هدف از راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی مبارزه با رانت است

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شفاف‌سازی، مبارزه با رانت و فساد هدف اصلی راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، دکتر صادق‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این سامانه، فرهنگ‌سازی استفاده از سامانه خدمات الکترونیک دولت بوده که برای نخستین بار در سطح کشور، در آذربایجان‌غربی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اینک مسئولیت این سامانه بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و سایر دستگاه‌ها نیز موظف به فراهم آوری شرایط برای استفاده آن است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف از توسعه و راه‌اندازی این سامانه، شفاف‌سازی، مبارزه با رانت و فساد و برقراری عدالت اجتماعی است که با راه‌اندازی و تقویت سامانه تدارکات الکترونیک این مهم محقق می‌شود.

وی راه‌اندازی این سامانه را سبب ارزان شدن قیمت‌ها در فضای مجازی دانست و گفت: البته اوایل کار ممکن است که قیمت‌ها گران باشند اما با توجه به اینکه فضای مجازی حد و مرزی ندارد، به تدریج قیمت‌ها به سمت کاهش حرکت می‌کند.

صادق‌زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده است، باید از تولیدات داخلی حمایت کرده چرا که این مهم سبب اشتغال به ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون حجم معاملات در مقیاس کوچک 2 میلیون و 400 هزار بوده و دستگاه‌های دولتی اگر خواهان خرید کمتر از آن باشند، نیاز به ثبت‌نام در سامانه ندارند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هم‌اکنون دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی از میان 31 استان کشور در رتبه 25 ثبت‌نام در سامانه قرار داشته و باید با کمک اصحاب رسانه و اطلاع‌رسانی این رتبه ارتقاء یابد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7859433492025
Query time: 1.9702739715576