X
سه شنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ۱۳۶
چچ
سازمان صنعت، معدن وتجارت یک سازمان تخصص محور است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی

سازمان صنعت، معدن وتجارت یک سازمان تخصص محور است

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در مصاحبه با صدا وسیمای مرکز استان اظهار داشت: ساختار کلی سازمان صنعت، معدن وتجارت یک ساختار تخصصی و تخصص محور است که با معاونت های تخصصی صنایع، معدن و صنایع معدنی، بازرگانی و توسعه تجارت و نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین معاونت منابع انسانی درون سازمانی به راهبری فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذار در بخش های مختلف صنعتی، معدنی، تجاری، واحد های صنفی، تولیدی و خدماتی در پهنه استان به ارائه خدمات مشغول می باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی گفت: ساختار کلی سازمان صنعت، معدن وتجارت یک ساختارتخصصی و تخصص محور است که با معاونت های تخصصی صنایع، معدن و صنایع معدنی، بازرگانی و توسعه تجارت و نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین معاونت منابع انسانی درون سازمانی به راهبری فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذار در بخش های مختلف صنعتی، معدنی، تجاری، واحد های صنفی، تولیدی و خدماتی در پهنه استان به ارائه خدمات مشغول می باشند.

وی افزود: با اتمام مطالعات آمایش سرزمینی استان با توجه به وجود مزیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری درحوزه های کشاورزی و معدنی استان بخصوص وجود پتانسیل ها و ذخایر معدنی استان که از لحاظ تنوع معدنی در رتبه های نخست کشور می باشیم.

بابایی عنوان کرد: تا کنون میزان کمی از پهنه های استان مورد مطالعه قرار گرفته است که به دنبال تکمیل مطالعات تمام پهنه های استان هستیم. دربحث مواد معدنی فلزات، فلزات گرانبها، سنگهای تزئینی، عناصر نادر، املاح دریاچه ارومیه و تیتان از وضعیت خوبی در سطح استان برخورداریم که به دنبال ایجاد واحد های صنایع معدنی برای فرآوری مواد معدنی استان هستیم که مانع از خام فروشی مواد معدنی استان شود و موجب توسعه اشتغال و رونق اقتصاد و درآمد منطقه باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در این مصاحبه اذعان داشت: استان آذربایجان غربی با توجه به و قعیت جغرافیایی و استقرار خود یکی از استانهای بسیار مستعد برای تجارت خارجی کشوراست. این استان با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق به طور 967 کیلومتر مرز مشترک دارد. همچنین یک پنجم پایانه های مرزی کشور در استان ما استقرار یافته است.

بابایی تأکید کرد: تنها مرز ریلی و زمینی ایران با اروپا در آذربایجان غربی می باشد، وجود 6 بازارچه مرزی و زیر ساخت های مناسب در عرصه تجارت خارجی بخصوص وجود 3 فرودگاه با فاصله 110 کیلو متری از یک دیگر (ارومیه، خوی و ماکو) شرایط ایده عالی را برای تئسعه تجارت خارجی ایجاد کرده است.

وی به امار صادرات سال گذشته از گمرکات استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تنها از گمرکات استان بیش از یک میلیارد و 849 میلیون دلار صادرات انجام شد که متأسفانه در اواخر سال شیوع کرونا ویروس در دنیا عملکرد استان را تحت الشعاع قرار داد. شایان ذکر اینکه بیشترین صادرات استان به کشور عراق و اقلیم کردستان عراق می باشد که از لحاظ ارزشی 30 درصد و از لحاظ وزنی 24 درصد درسال گذشته رشد را شاهد بودیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5425271987915
Query time: 1.7946782112122