X
پنجشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹ ۱۸۶
چچ
نیل به جهش تولید با جهش صادرات

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی

نیل به جهش تولید با جهش صادرات

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی شرط دستیابی به جهش تولید را جهش صادرات دانست واظهار کرد: برای رسیدن به جهش تولید باید اول در زمینه صادرات محصولات تولید داخلی جهش داشته باشیم. واحد هایی در تولید موفق هستند که بتوانند سهم بازار خوبی در بازارهای خارجی کسب نموده و تولیدات خود را علاوه بر بازارهای داخلی به بازار های خارجی نیز صادر کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی گفت: برای رسیدن به جهش تولید باید اول در زمینه صادرات محصولات تولید داخلی جهش داشته باشیم. واحد هایی در تولید موفق هستند که بتوانند سهم بازار خوبی در بازارهای خارجی کسب نموده و تولیدات خود را علاوه بر بازارهای داخلی به بازار های خارجی نیز صادر کنند.

بابایی در مصاحبه با صدا و سیمای آذربایجان غربی افزود: سالهای متناوبی است که از سوی مقام معظم رهبری مباحث اقتصادی مورد تأکید قرار می گیرد و هرسال به یک نام برای رسیدن به اهداف والای اقتصادی از مزین می گردد و همه قوای کشور برای افزایش میزان درآمد، تاب آوری کشور و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، زمینه ها و زیرساخت ها را آماده می کنند و قوه مجریه نیز برای تحقق منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را به کار می بندد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته سازمان صنعت، معدن وتجارت استان در سطح ملی با برش استانی 7 برنامه در 31 محور را در برنامه خود قرار داد تا بتواند در بحث رونق تولید موثر باشد و به موفقیت های هم در زمینه حمایت و توسعه فعالیت های دانش بنیان، احیاء واحد های راکد، افزایش حداکثری ظرفیت تولید واحدهای تولیدی صنعتی، و بهره برداری از 94 واحد با پیشرفته بالای 60 درصد دست یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی خبر داد: در حال حاضر 12 واحد تولیدی صنعتی با سرمایه گذاری کاملاً خارجی با حجم سرمایه گذاری 38 میلیون دلار در حال فعالیت می باشند و همچنین 5 واحد دیگر نیز با حجم سرمایه گذاری 36 میلیون دلار در حال اجرا است.

بابایی اذعان کرد:استان آذربایجان غربی از 2 مزیت و پتانسیل برخوردار می باشدکه از این طریق هم می توان به اهداف رونق و جهش تولید رسید، یکی بحث مواد معدنی و صنایع معدنی است و دیگری مزیت مرزی بودن و دسترسی به بازارهای خارجی از مسیر کریدور شرق به غرب.

وی عنوان کرد: اگر به دنبال جهش تولید هستیم الزاماتی وجود دارد تا بتوانیم بازارهای خارجی مطمئنی داشته باشیم و با توجه به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بتوانیم کالاهای با کیفیت بالا با توجه به مزیت های نسبی منطقه و کشورمان تولید کنیم که توان رقابت در سطح بین المللی را داشته باشد و باعث رسیدن از جهش صادرات به جهش تولید گردد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.5141679445903
Query time: 2.7024544080098