X
شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۲۶ ۳۹
چچ
۲۲۰ واحد تولیدی آذربایجان‌غربی احیا شد

روابط عمومی سازمان

۲۲۰ واحد تولیدی آذربایجان‌غربی احیا شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربابجان غربی، استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به این‌که ۵۵۰ واحد راکد در سطح استان قرار دارد، اظهار داشت: در طول ٢ سال اخیر ۲۲۰ واحد به چرخه تولید برگشته‌ است.

محمد مهدی شهریاری روز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت، بخش خصوصی آذربایجان غربی که با حضور وزیر صمت برگزار شد، با اشاره به افزایش هفت برابری میزان صادرات استان طی یک سال گذشته نسبت به سال‌های پیش از آن، گفت: خوشبختانه در طول سال گذشته بیش از ۳ میلیارد دلار صادرات داشتیم.

وی اظهار داشت: علی‌رغم وجود مشکلات مالی، درخواست برای سرمایه‌گذاری در استان طی سال‌های گذشته به‌ویژه ٢ سال اخیر بسیار افزایش یافته است.

وی ضمن قدردانی از واحدهایی که برای چندین هزار نفر در سطح استان اشتغال‌زایی کرده‌اند، افزود: وجود چنین افرادی در منطقه هم برای استان و هم برای کشورمان بسیار غنیمت است چرا که به نوبه خود نقش به سزایی در پیشرفت اقتصادی کشور بر عهده دارند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان این‌که دورنمای خوبی در انتظار استان است، تاکید کرد: وجود معادن طلا، مس، خاک‌های نادر، تیتانیوم و سایر معادن آینده خوبی را در پیش‌روی استان قرار داده است.

وی با اشاره به این‌که استان زمین‌های مناسبی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی و حوزه صنعت دارد، تصریح کرد: از این تعداد واحد ۹۷ مورد در طول سال ۱۳۹۹ احیا شده‌اند.

وی یادآور شد: آذربایجان‌غربی از لحاظ داشتن واحد‌های صنعتی در رتبه سیزده کشوری قرار دارد.

وی همچنین در خصوص حوزه تجاری آذربایجان‌غربی گفت: بخش تجاری استان زیرساخت‌های مناسبی را در اختیار دارد ولی در حوزه مدیریت یک‌پارچه و تجهیزات در پایانه‌های مرزی با مشکلاتی روبرو هستیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1169381141663
Query time: 2.3962022463481