X
شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۲۰ ۵۴
چچ
74میلیارد دلار حجم تجارت خارجی کشور طی یک‌سال گذشته

روابط عمومی سازمان

74میلیارد دلار حجم تجارت خارجی کشور طی یک‌سال گذشته

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حجم تجارت خارجی کشور طی سال گذشته ٧۴ میلیارد دلار است که ١۴۶ میلیون تن کالا در این قالب از کشور خارج یا وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی، علیرضا رزم حسینی در نشست شورای گفتگوی دولت، بخش خصوصی آذربایجان غربی که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار داشت: جلوگیری از واردات ۵.۵ میلیارد یورو کالای غیرضروری طی سال گذشته، افتخاری برای دولت در راستای حمایت از تولید داخل و ممانعت از واردات بی‌رویه به کشور بوده است.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو از اقلام ساخت داخل در صنایع مختلف استفاده و از واردات اقلام مشابه خارجی جلوگیری شد.

رزم حسینی اضافه کرد: اقلام داخلی نیز طبق گفته افرادی که از آنها استفاده کرده اند، کیفیت بسیار خوبی داشته و در کنار آن از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۴۵٠ هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری جدید در کشور به امضا رسیده است.

او اظهار داشت: در راستای حمایت از بخش معادن تیز ۶ هزار معدن راکد کشور آزادسازی می‌شوند که سهم آذربایجان‌غربی ۵۰۰ معدن است.

وی در ادامه با اشاره به بازدیدهای مفصل صورت گرفته طی ۲ روز گذشته از واحدهای صنعتی آذربایجان غربی، روند تولید را در این استان رو به جلو و دارای شتاب مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: مردم و فعالان اقتصادی این استان در تولید و تجارت نقش آفرینی می کنند که باید به این همت، تبریک گفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.4793559710185
Query time: 1.794531027476