X
دوشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۲ ۵۷
چچ
دیدار رییس و معاونان تخصصی سازمان با اصحاب رسانه پس از سفر وزیر صمت به استان

روابط عمومی سازمان

دیدار رییس و معاونان تخصصی سازمان با اصحاب رسانه پس از سفر وزیر صمت به استان

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی؛ رییس و معاونان سازمان صمت استان جهت ارزیابی، تشریح و دستاوردهای سفر 3 روزه وزیر صمت با خبرنگاران و اصحاب رسانه دیدار کرداند.

غلامرضا بابایی رییس سازمان صمت استان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دریاچه ارومیه منبع بزرگی از پتاسیم، لیتیوم و منیزیم است که بهره مندی از آنها، نه تنها کاربرد مهمی در صنعت الکتریکی دارد بلکه سالانه از خروج قابل توجه ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد طلای شناخته شده در کشور در این استان است که همین یک مورد از صدها موارد دیگر می تواند موجب توسعه منطقه شود و در خصوص جلوگیری از خام فروشی معادن در آذربایجان‌غربی به زودی اخبار امیدوار کننده‌ای در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون ۲۳۰ مجوز استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان‌غربی صادر شده، بیان کرد: هیچکدام تا به این لحظه به بهره برداری نرسیده است.

بابایی با اشاره به درآمدزایی برای بخش خصوصی از ظریق استخراج ارزهای دیجیتال، افزود: برای جلوگیری از افزایش مصرف برق در کشور باید به به واحدهای اجازه استخراج ارز دیجیتال داده شود که خود نیروگاه تولید برق داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری تمامی واحدهای راکد تعیین تکلیف می‌شوند، گفت: طی ۲ سال گذشته بیش از ۲۱۰ واحد اقتصادی راکد در این استان احیا و به چرخه تولید بازگشته و طی ماه‌های آینده ۷۵ واحد اقتصادی دیگر در آذربایجان‌غربی به چرخه تولید بر می‌گردد همچنین طبق بررسی‌های انجام شده نزدیک به ۲۰۰ واحد اقتصادی راکد در آذربایجان‌غربی غیر قابل احیاست که تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: بیش از پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی طی ۲ سال گذشته به واحدهای اقتصادی در آذربایجان‌غربی، پرداخت شده است.

بابایی با بیان اینکه کشور هم اکنون درگیر یک جنگ اقتصادی تمام عیار است، افزود: همدلی یک ضرورت اجتناب پذیر برای پیروزی در این جنگ اقتصادی است و دولت تا آخرین دقایق عمر قانونی خود تمامی تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار خواهد گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5692340532939
Query time: 1.8483096758525