X
چهارشنبه, ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۰ ۵۸
چچ
گام های اجرایی مثلث اقتصادی _ فرهنگی در جنوب استان

روابط عمومی سازمان

گام های اجرایی مثلث اقتصادی _ فرهنگی در جنوب استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: استان آذربایجان غربی دارای ظرفیت بالایی در همه زمینه های صنعتی، معدنی و تجاری برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است و تمامی عناصر حیاتی مورد نیاز از جمله خاک، آب، اقلیم، جغرافیا، نیروی انسانی و سازمان های مجری شرایط عالی را برای سرمایه گذاری فراهم آورداند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی گفت:استان آذربایجان غربی دارای ظرفیت بالایی در همه زمینه های صنعتی، معدنی و تجاری برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی می باشد و تمامی عناصر حیاتی مورد نیاز از جمله خاک، آب، اقلیم، جغرافیا، نیروی انسانی و سازمان های مجری شرایط عالی را برای سرمایه گذاری فراهم آورداند.

وی افزود: این استان از ظرفیت خدا دادی زیر زمینی معادن منحصر بفردی از جمله معادن پلی متال، طلا، نقره، جیوه و انواع سنگ های تزیینی برخوردار است.

بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آذربایجان غربی در حوزه سنگ های تزیینی در رتبه های نخست کشوری قرار دارد در حوزه ذخایر معدنی طلا در کشور با ۵۰ درصد ذخایر طلای کل کشور در رتبه نخست قرار دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: برای بهره برداری بهتر و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای مواد معدنی موجود در استان بخصوص در مناطق معدن خیز استان باید واحدهای فرآوری و صنایع پایین دستی ایجاد گردد.

بابایی خاطرنشان کرد: این اقدام با ایجاده زنجیره های تکمیلی و تولیدی سبب ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی برای مناطق محروم استان خواهد شد که هدف عمده طرح مثلث اقتصادی _ فرهنگی کاهش بیکاری در مناطق مختلف کشور و اجرایی اقتصاد مردمی می باشد.

رییس سازمان صمت با اشاره به اینکه در استان های کرمان و خراسان این طرح با موفقیت به اجرا در امده است گفت: استان آذربایجان غربی با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد اگر واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری مسئولیت های اجتماعی خود را در راستای حمایت از طرح ها و ایده های موجود در مناطق روستایی به خوبی اجرا کنند قطعا موفقیت بزرگی به دست خواهد آمد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8651013374329
Query time: 2.1804076830546