X
دوشنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۲ ۴۶
چچ
مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف در ارومیه برگزار شد

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی

مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف در ارومیه برگزار شد

غلامرضا بابایی در مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار شد گفت: اصناف، بزرگترین بخش نظام اقتصادی کشور و از جمله بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به شمار می ‌روند که بخش اعظمی از نظام تولید، توزیع و خدمات را به خود اختصاص داده ‌اند. همچنین، با توجه به گستره اصناف در کشور، آنها علاوه بر ایفای نقش مؤثر در عرصه اقتصادی، در مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز نقش مهمی ایفا می‌ کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی بابایی در این مراسم تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌ هایی که اصناف در عرصه‌‌های مختلف و از همه مهم تر عرصه اقتصادی جامعه دارند، باعث شده تا نگاه‌ها به سمت این بخش به عنوان بخشی اثرگذار در اقتصاد مقاومتی و همچنین برخورد با کالای قاچاق در نظام توزیع جلب شود.

وی عنوان کرد: در طول تاریخ این مرز و بوم، قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی کارنامه درخشانی را از خود بر جای گذاشته و همراه با مولفه‌های ارزشی همچون امانت، انصاف و عدالت بوده‌اند.

بابایی گفت: اولین روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ از جامعه در رشد و بالندگی کشور است بنابراین باید این فرصت را برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش‌های معنوی، اجتماعی و اقتصادی این تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی غنیمت شمرد.

رییس سازمان صمت خاطر نشان کرد: واحدهای صنفی در استان بیشترین سهم ایجاد اشتغال و درآمدزایی را برعهده دارند و تا کنون توانسته اند مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه را به خوبی ایفا کنند که در این مورد نیز اقدام اصناف شایسته تقدیر می باشد.

در پایان این مراسم از روسای اتحادیه های موفق با اهدای لوح؛ تقدیر به عمل آمد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7368025779724
Query time: 1.9661494890849