X
چهارشنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۱ ۵۱
چچ
ارز آوری ۸ میلیارد دلاری صادرات محصولات معدنی

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی

ارز آوری ۸ میلیارد دلاری صادرات محصولات معدنی

معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان ایمیدرو درنشستی با فعالان معدنی بوکان اظهار داشت: بیش از 8 میلیارد دلار ارز آوری از محل صادرات محصولات معدنی سهم بخش معادن در کشور است که ظرفیت ارزنده صنایع و فراورده های معدنی برای اقتصاد کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی، وجیه الله جعفری درنشستی با فعالان معدنی بوکان گفت: بیش از 8 میلیارد دلار ارز آوری از محل صادرات محصولات معدنی سهم بخش معادن در کشور است که ظرفیت ارزنده صنایع و فراورده های معدنی برای اقتصاد کشور است.

وی افزود : قانون دولت را مکلف کرده فضا برای بخش خصوصی، بستر سازی و مهیا شود تا بخش خصوصی نیز کم ریسک در این زمینه ظاهر شود.

جعفری با تاکید بر نقش توسعه ای ایمیدرو گفت: از زمان تاسیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) تا امروز حدود 24 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است که در نظر داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال 1404 این رقم به 36 میلیارد دلار برسد.

معاون وزیر صمت عنوان کرد: در 6 سال گذشته حدود 7 میلیارد و 600 میلیون دلار سرمایه گذاری را جذب بخش خصوصی کرده ایم که از این رقم 2 میلیارد و 500 میلیون دلار به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل سازمان ایمیدرو در ادامه گفت: با توجه به پتانسیل های شهرستان بوکان در زمینه تولید خاک نسوز ، با کمک و همراهی ایمیدرو و همچنین نهاد های استان و انجمن صنعت نسوز کشور طی هفته های آتی طرحی ، برای توسعه این صنعت در کشور تهیه و فراهم می شود.

امین زاده فرماندار بوکان نیز در این جلسه گفت: سرمایه گذاری دراحداث کارخانجات سنگ بری در مقیاس بزرگ و با فناوریی های روز ، احداث واحدهای فراوری خاک نسوز و تولید کاغذ به دلیل وجود ذخایر غنی آهکی از مطالبات برحق این شهرستان است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5260100364685
Query time: 1.7467390696208