X
چهارشنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۵ ۳۷
چچ
بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هدف اصلی سازمان صمت استان است

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی

بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هدف اصلی سازمان صمت استان است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در جلسه معدنکاران شهرستان تکاب اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی سازمان صمت استان در راستای تحقق بخشی به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال که به عنوان سال "تولید، پشیتبانی ها و مانع زادایی ها" از سوی ایشان مزین گردید، تلاش و بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی در جلسه معدنکاران شهرستان تکاب گفت: یکی از اهداف اصلی سازمان صمت استان در راستای تحقق بخشی به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال که به عنوان سال "تولید، پشیتبانی ها و مانع زادایی ها" از سوی ایشان مزین گردید، تلاش و بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان می باشد.

وی افزود: استان آذربایجان غربی دارای مزیت ها و ظرفیت های بسیار مناسب نسبت به نقاط دیگر کشور از جمله آب، خاک، زیرساخت های صادراتی و نزدیکی به کشورهای اوراسیا و اروپایی می باشد که باید از این ظرفیت ها به نحوه احسن استفاده کنیم.

بابایی تصریح کرد: با توجه به اتفاقات و رخداد های گذشته در این استان و با توجه به وجود مزیت های بسیار برای سرمایه گذاری متاسفانه بخش دولتی و شرکت های سرمایه گذاری دولتی سرمایه گذاری مناسبی انجام ندادند و بیش از 98 درصد سرمایه گذاری های انجام شده در استان از سوی بخش خصوص می باشد.

رییس سازمان صمت عنوان کرد: با توجه به اینکه بوکان در شاه راه شمال به جنوب قرار دارد و همچنین وجود ظرفیت های بسیار بالای این شهرستان از نظر آب، خاک و مواد معدنی بخصوص سنگ آهن، خاک نسوز و انواع سنگ تزیینی؛ موقعیت خوبی برای احداث واحدهای فرآوری این مواد معدنی را دارد.

بابایی خاطرنشان کرد: هم اکنون در این شهرستان 45 معدن دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج سالانه بیش از 40 هزارتن انواع مواد معدنی و با حجم سرمایه گذاری بیش از 432 میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم را برای 433 نفر فراهم ساخته اند همچنین 32 محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف معتبر و 5 معدن دارای گواهینامه کشف در این شهرستان در حال فعالیت می باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در این جلسه بیان کرد: سرمایه گذاری و بهره برداری از معادن و راه اندازی واحدهای فرآوری صنایع معدنی در استان علاوه بر جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده برای استان مشکلات عدیده ای موجود در استان ازجمله اشتغالزایی، محرومیت زدایی، توسعه اقتصادی و در آمد زایی مناسب مرتفع خواهد شد.

بابایی با اشاره به اینکه موانع متعددی سر راه معدنکاران استان وجود دارد اظهار کرد: عمده مشکل پیشروی سرمایه گذاران در حوزه معادن استان از جمله منابع طبیعی، معارضین محلی و موانع قانونی که باید از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری و رفع گردند می باشند.

وی اضافه کرد: در شهرستان بوکان چند معدن راکد با سرمایه گذاری بخش خصوص راه اندازی و به چرخه تولید بازگردانی شده است که در آینده چند معدن سنگ تزیینی راکد نیز به چرخه تولید باز خواهند گشت و در همین راستا واحدهای فرآوری مواد معدنی از جمله سنگ آهن و فرآوری خاک نسوز در این شهرستان با همکاری سازمان ایمیدرو و بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7516552607218
Query time: 1.9728921254476