X
سه شنبه, ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۶ ۸۹
چچ
واحدهای بدونه پروانه ساماندهی می شوند

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی

واحدهای بدونه پروانه ساماندهی می شوند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در جلسه کمسیون نظارت استان اظهار کرد: مطابق قانون تمامی واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی باید برای فعالیت صنفی خود از اتحادیه های زیربط مجوز و پروانه کسب اخذ کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی، غلامرضا بابایی در جلسه کمسیون نظارت استان گفت: مطابق قانون تمامی واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی باید برای فعالیت صنفی خود از اتحادیه های زیربط مجوز و پروانه کسب اخذ کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: اتحادیه هایه های صنفی موظف به شناسایی و ساماندهی اصناف زیر مجموعه و هم رسته خود می باشند و باید با شناسایی واحد های صنفی بدونه پروانه این واحد ها را ملزم به اخذ پروانه کسب کنند؛ در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری کنند.

بابایی تصریح کرد: اتحادیه ها باید تا پایان شهریور سال جاری اطلاعات پروانه های کسب صادر شده قدیمی را در سایت ایرانیان اصناف بارگذاری کنند تا در صورت نیاز از این اطلاعات بهره برداری شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اتحادیه ها باید برای آموزش اصناف و آشنایی آنها با قوانین و مقرارات حقوقی مرتبط با فعالیت صنفی جهت جلوگیری از بروز هر گونه تخلف صنفی برگزاری دوره های آموزشی را برای اصناف جدی بگیرند و مطابق قانون نظام صنفی 15 درصد از درآمد های خود را به برگزاری دوره های آموزشی اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: نحوه عملکرد و رفتار اتحادیه های استانی و شهرستانی توسط اعضای کمیسیون نظارت استان مورد بازرسی و بررسی قرار می گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی اعضای اتحادیه با افراد خاطی مطابق قانون و به شدت برخورد خواهد شد.

در این جلسه عملکرد تعدادی از اتحادیه ها مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص اتفاقات رخ داده در این اتحادیه ها تصمیماتی مطابق قانون نظام صنفی اتخاذ گردید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6723413467407
Query time: 1.810835202535